W ubiegły piątek w Concordia Design w Poznaniu odbył się wernisaż projektu Stereotyp. W oryginalnym zamyśle miała to być wystawa prac polskich fotografów. Na pracę składały się dwa zdjęcia – autoportret oraz zdjęcie, którego tematem miały być emocje. Dzięki inicjatywie Piotra Pietrygi wernisaż wzbogacony został o pokaz wywoływania zdjęć.

 


 

Zatem wszystko zaczęło się od ciemni gdzie w nielicznych smugach czerwonego światła poruszało się między kuwetą, powiększalnikiem i papierem fotograficznym jedenaścioro fotografów. Każdy z gości chyba doskonale zapamiętał proces przenoszenia zdjęcia z kliszy na papier dzięki emocjom, które towarzyszyły gromkiemu „NIEEE” gdy ktoś zabłąkany próbował otwierać drzwi prowizorycznej ciemni :)

Po pokazie odbył się mały koncert t.pickera po czym można było spokojnie obejrzeć prace zrealizowane na wystawę oraz te świeżo wyjęte z chemikaliów.

 


 

Zdjęć tym razem nie mam dużo. Maja, która organizowała to wydarzenie, prosiła mnie o zrealizowanie materiału filmowego a rezultaty można obejrzeć poniżej.

 

 

A to wrażenia Maji na zakończenie dnia, oraz zaproszenie na dalsze wystawy. Niestety wystawa w Concordia Design trwała tylko 3 dni ale planowana jest także kolejna, prawdopodobnie we wrześniu.

 

 

Najwięcej zdjęć można znaleźć na stronie projektu.