Od 1 maja tego roku ulica Wrocławska stała się kolejnym deptakiem Poznania. Z tej okazji miasto zaprosiło mieszkańców na piknikowe uwolnienie ulicy od samochodów. Przy wlocie od strony Kupca zorganizowano wystawę zdjęć sprzed wielu lat, Gazeta Wyborcza wystawiła swój namiocik, w którym trzech gazeciarzy z wyjątkowo długimi nogami pobierało specjalne wydanie gazetki.

  

Dalej stały leżaki i… pogoda sprawiła, że było tak gorąco, a słońce tak świeciło, że piknik jednak się nie odbył. Za to ludzie przyzwyczajali się do deptaku chodząc całą szerokością ulicy a restauratorzy wystawiali stoliki na ulicę. Już widać, że będzie to dobre miejsce do posiedzenia i konkurencyjne do samego Starego Rynku. Była też pani puszczająca bańki oraz przewodnik oprowadzający i opowiadający o tej ulicy.

  

Przy końcu Wrocławskiej od strony Starego Rynku zorganizowano koncerty. Wystąpiły „Muchy” oraz „Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele”. Oba zespoły zrobiły dobrą robotę a szczególnie drugi zespół rozbawił publiczność swoimi miksami znanych utworów oraz jedną czeską piosenką :)

 
 

Więcej zdjęć:
https://picasaweb.google.com/cocafin/UwolnienieWrocAwskiej