Wczoraj w klubie Blue Note w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie z angielsko brzmiącej serii „AEGEE Night”. Tym razem prezentowany był Izrael ze swoją kulturą i językiem. Wieczór zaczęły studentki filologii hebrajskiej z  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przybliżyły m.in. wygląd największych miast, historię czy symbole związane z tym krajem (Gwiazdę Dawida, która właściwie jest Tarczą, menorę czy herb Jerozolimy).
Później mikrofon w swoje ręce wzięła pani Ofra Riesenfeld, żydówka która w języku hebrajskim opowiadała o stereotypach związanych z żydami oraz o języku hebrajskim. Na szczęście dla osób, które nie znają tego języka, był pan który tłumaczył :)

Prezentacja w języku hebrajskim

Na koniec spotkania wystąpił zespół Kajf, który zaprezentował muzykę klezmerską.

Zespół Kafj
Zespół Kafj

Spotkania cieszą się coraz większą popularnością. Z edycji na edycję przybywa coraz więcej ludzi i coraz większe lokale goszczą wieczorki AEGEE. Niesie to niestety coraz większe fotograficzne problemy bo Blue Note baaardzo ciemnym lokalem jest. Dodatkowo oświetlenie sceny było bardzo klimatyczne jednak aparat go bardzo nie lubił. Oby następny lokal miał biały sufit :)

Jednak znalazło się coś na osłodę. Ta piosenka została puszczona gdy goście opuszczali klub a mi na szczęście wpadła w ucho:

Wszystkie zdjęcia z tego wieczoru dostępne są tutaj:
https://picasaweb.google.com/aegeepoznan/WieczorIzraelski